Przejdź do treści

Eliza Sacharczuk

Jestem kobietą zaciekawioną światem, poszukuję nowych rozwiązań muzycznych dla siebie i swoich uczniów. Wszystkiego czego uczę najpierw doświadczam na sobie. Śpiewam od kiedy pamiętam. W dzieciństwie marzyłam o tym, żeby zostać piosenkarką. W późniejszych latach zapragnęłam także pomagać innym. Chcąc odnosić sukcesy muzyczne i dydaktyczne kształciłam się w technikach wokalnych w Polsce i za granicą oraz ukończyłam studia magisterskie z pedagogiki. Dziś nadal rozwijam i poszerzam swoją wiedzę na szkoleniach i warsztatach. Łączę swoje życiowe i edukacyjne doświadczenia z pięknem muzyki. 

Doskonalę swój warsztat wokalny w  Stowarzyszeniu Wokalistów MIX – Mix Singers Association – u takich nauczycieli jak Dean Kaelin, Marek Stawiński, John Henny. W swojej pracy stosuję technikę „mix” i „belt”. Posługuję się również metodą LAX VOX. Dużą uwagę poświęcam prawidłowemu oddechowi dolnemu, potocznie nazywanemu „oddech przeponowy”. Stosując powyższe techniki, dążę do zdrowej pracy głosem, dzięki prawidłowemu zwarciu strun głosowych. 

Od kilku lat uczę się śpiewu folkowego u największej gwiazdy bułgarskiej muzyki folkowej Binki Dobrevy. W swoich doświadczeniach muzycznych łączę techniki śpiewu współczesnego z pierwotnym dźwiękiem folkowym. 

Do pracy z każdym uczniem podchodzę indywidualnie. Dzięki szerokiemu wachlarzowi zainteresowań i praktyk muzycznych potrafię zaoferować wsparcie edukacyjne odpowiadające na potrzeby i możliwości różnych osób w każdym wieku. Jestem nauczycielką holistycznie patrzącą na człowieka. Łączę w kształceniu głosu wiedzę z wielu dziedzin nauki: pedagogiki, psychologii, fizjoterapii, logopedii. Śpiewanie to jedna z najtrudniejszych, ale też najpiękniejszych form wyrażania siebie. Eksponując swój głos słuchaczom opowiadamy im swoją historię, ujawniamy własną wrażliwość i emocje. 

Wszystkim  poszukiwaczkom i poszukiwaczom dobrej techniki wokalnej życzę powodzenia i cudów jakie rodzą się wraz ze świadomością mocy własnego głosu.

Certyfikaty

Video