O mnie

     Szkolę swój warsztat wokalny w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Sztuki Wokalnej, NVP (Natural Voice Perfection) – u takich nauczycieli jak Dean Kaelin, Marek Stawiński, John Henny. Technika ta opiera się na klasycznym Bel Canto, może i powinna być stosowana z powodzeniem we wszystkich stylach muzycznych.

     Oddychanie, umiejscowienie samogłosek, ułożenie krtani, kompresja, itd. same w sobie są bezwartościowe, jeśli nie prowadzą do efektywnego domknięcia strun głosowych. To nad czym ja pracuje, jest po prostu domykanie strun głosowych.

     W pierwszej kolejności stawiam na zdrowe śpiewanie.

     Najważniejszą rzeczą w naturalnej i zdrowej technice wokalnej propagowanej przez NVP jest połączenie lub inaczej mówiąc „zmiksowanie” (MIX!) głosu głowowego i piersiowego. Dzięki temu połączeniu otrzymujemy pełne korzyści tych dwóch głosów, naturalne i mocne brzmienie niskich dźwięków rejestru piersiowego oraz rozszerzenie skali o wyraziste tony wysokie rejestru głowowego. Gdy wokalista nauczy się wykorzystywania obu tych rejestrów i dobrze panuje nad prawidłowym zwarciem strun głosowych bez problemu będzie mógł rozśpiewywać się przez całą swoją skalę, od rejestru piersiowego, poprzez dźwięki przejściowe (MIX) do najwyższych dźwięków głosu głowowego.

     Podnoszę cały czas swoje doświadczenie sceniczne. Biorę udział w festiwalach i konkursach. Przez kilka lat koncertowałam z zespołem Sarakina. Nadal współpracuję z zespołem House of Music.

Wszystkim  poszukiwaczom dobrej techniki wokalnej, życzę powodzenia i cudów jakie rodzą się wraz ze świadomością.

 

 

 

 

Linki

XV International Festival of Greek Song / Zgorzelec POLAND 2012′

Sarakina – Facebook

House of music